Zaproszenie z dnia 07.10.2020 r.

Nr sprawy: 80.272.323.2020
Termin składania ofert: 15.10.2020 , godzina 09:00
Przedłużenie terminu do dnia: 19.10.2020 , godzina 09:00
Kontakt: Artur Wyrwa 012-663-39-42 artur.wyrwa@uj.edu.pl

Pytania i odpowiedzi do zaproszenia 13.10.2020r.

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI

ul. Straszewskiego 25/2, 31-113 Kraków

tel. +4812-663-39-03, fax +4812-663-39-14;

Kraków, dnia 13.10.2020r.

Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie trybie procedury ogłoszenia zaproszenia do złożenia ofert, w oparciu o art. 138o ust. 2 – 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U.  2019 poz. 1843 ze zm.)., którego przedmiotem jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie przeprowadzenia kursów językowych w podziale na 3 części.

W odpowiedzi na poniżej cytowane, pisemne zapytanie jednego z potencjalnych wykonawców dotyczące treści Zaproszenie, uprzejmie wyjaśniamy co następuje:

W związku z zapytaniem ofertowym nr 80.272.323.2020 dotyczącym nauczania języka francuskiego zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o złagodzenie warunku 2, dotyczącego doświadczenia w przygotowywaniu studentów do egzaminu DFP Secretariat, poziom B1.

Jest to warunek mocno ograniczający pulę potencjalnych wykonawców, ponieważ niewiele osób uczy języka francuskiego w biznesie (zapotrzebowanie jest mimo wszystko głównie na język angielski w biznesie, w firmach też prowadzone są zajęcia głównie z języka angielskiego), a większość nauczycieli języka francuskiego uczy w szkołach lub prowadzi kursy ogólne (język francuski na poziomach A1, A2, B1, itp.).

Zamawiający zmienia warunki udziału w postępowaniu dla części I przedmiotu zamówienia na poniższe:

Wykonawca musi posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie, tzn.: w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – wykonał co najmniej jedno zamówienie, obejmujące swoim zakresem świadczenia usług szkoleniowych z zakresu kursu językowego, w wymiarze minimum co najmniej 90 godzin dydaktycznych, a usługi te zostały wykonane należycie, w szczególności zostały prawidłowo ukończone.

Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku należy przedstawić wykaz przeprowadzonych szkoleń z ww. tematu z zakresem liczbowym ze wskazaniem terminu, i podmiotu na rzecz którego były wykonywane szkolenia wraz z dowodami potwierdzającymi ich należytą realizację. Przez dowody Zamawiający rozumie referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługa szkolenia została zrealizowana. Dowody te mogą potwierdzać należytą realizację usługi przez podmiot realizujący usługę szkoleniową.

2.   Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do realizacji zamówienia, tj. osobą posiadającą wykształcenie wyższe filologiczne oraz doświadczenie w prowadzeniu co najmniej jednego kursu języka francuskiego obejmującego swoim zakresem tematykę biurową, na poziomie co najmniej B1, w wymiarze minimum 90 godzin dydaktycznych.

Na poświadczenie warunku należy przedstawić wykaz przeprowadzonych szkoleń przez osobę dedykowaną do realizacji szkolenia z ww. tematu i wymaganym zakresie liczbowym ze wskazaniem terminu, liczby godzin i podmiotu na rzecz którego były wykonywane szkoleni wraz z dowodami potwierdzającymi ich należytą realizację, o ile Wykonawca je posiada. Przez dowody Zamawiający rozumie referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługa szkolenia została zrealizowana.

Jednocześnie Zamawiający informuje, iż powyższe pytania i odpowiedzi do Zaproszenia stanowią jego integralną część, a przy tym z uwagi na ich zakres i charakter oraz termin wprowadzenia wpływają na konieczność przedłużenia terminu składania ofert. Dlatego też, Zamawiający zawiadamia, iż terminy składania i otwarcia ofert dla wszystkich części przedmiotu zamówienia ulegają zmianie.

Nowy termin składania ofert: 19.10.2020r. godz. 09:00

Nowy termin otwarcia ofert: 19.10.2020r. godz. 09:05